Jak szybko i legalnie zarobić dodatkowe pieniądze

bankomat

Większość z nas chociaż raz w życiu znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Zdarza się, że dopadną nas niespodziewane wydatki i nie mamy pieniędzy na ich pokrycie. W zależności jak szybko potrzebujesz pieniędzy, możesz wybrać kilka strategii działania. Poniżej prezentuję kilka pomysłów na szybką i legalną gotówkę.

1. Poproś szefa o podwyżkę. Nic cię to nie kosztuje poza przeżytym stresem. Jeśli dobrze znasz swojego szefa i nie boisz się usłyszeć odmowy jest to sposób najprostszy. Czas zdobycia funduszy: 1 miesiąc
Koszty: odrobina stresu

2. Poproś szefa o nadgodziny. Wariant podobny do prośby o podwyżkę. Tu jednak masz większe szanse u mało przychylnego szefa, ponieważ dajesz mu coś w zamian – Twój dodatkowy czas. Czas zdobycia funduszy: 1 miesiąc
Koszty: odrobina stresu, kilka godzin w tygodniu.

3. Poszukaj okazji do pracy jako freelancer. Myślisz, że to zajęcie przekracza twoje możliwości. Może jednak spróbuj znaleźć zajęcie dla siebie. Pisanie postów na forach, tekstów na strony internetowe, malutki programik (jeśli umiesz programować), merytoryczna pomoc w napisaniu komuś pracy, czy też wyjaśnienie działania jakiegoś urządzenia lub oprogramowania, to tylko niewielki wycinek możliwości.
Czas zdobycia funduszy: od kilku dni do miesiąca
Koszty: czas poświęcony na pracę

4. Podejmij pracę, która da ci natychmiastową gotówkę.
Jeśli potrzebujesz gotówki natychmiast, to możesz się rozejrzeć za pracami, które płatne są zaraz po ich wykonaniu. Do takich prac należą np. pilnowanie dziecka, sprzątanie, prace porządkowe w otoczeniu budynku, usługi tzw. złotej rączki. Najprościej jest szukać takich prac w swoim najbliższym otoczeniu. Przełam swoją nieśmiałość i stereotyp „co sąsiedzi powiedzą”, może to właśnie wśród nich są Twoi przyszli klienci.
Czas zdobycia  funduszy: 1 dzień lub nawet kilka godzin
Koszty: czas poświęcony na pracę, przełamanie swoich oporów

5. Sprzedaj niepotrzebne rzeczy na aukcji internetowej. Myślisz, że nie masz nic wartościowego do sprzedania? Możesz być w błędzie, bo np. Twoja stara żelazna patelnia może stanowić dla kogoś ciekawy element dekoracyjny. Element Twojej garderoby również może się komuś przydać. Może wywróć kilka szuflad i poszukaj starych monet, czy też zajrzyj do piwnicy lub garażu i wyciągnij stary komputer, bądź konsolę do gier, która Twoim dzieciom dawno się znudziła.
Czas zdobycia funduszy: kilka-kilkanaście dni
Koszty: kilka godzin na wystawienie przedmiotów, opłaty dla portalu aukcyjnego.

6. Zmień swoje hobby w biznes po godzinach
Lubisz szyć, robisz biżuterię, lubisz malować paznokcie albo robisz dobrą hennę? Zmień swoje hobby w dodatkowy dochód. Sprzedawaj swoje produkty w serwisach aukcyjnych lub ogłaszaj się w lokalnej prasie i portalach internetowych.
Czas zdobycia funduszy: kilka-kilkanaście dni
Koszty: koszty aukcji lub ogłoszeń w prasie

7. Sprzedawaj swoje zdjęcia
Każdy z nas bierze udział w różnych wydarzeniach, które mogą stać się newsami w mediach np.: wypadek, impreza masowa, spotkanie czy też niezwykłe zjawiska pogodowe. Takie zdjęcia można przesłać do agencji fotograficznej lub założyć konto na tzw. serwisach stockowych i sprzedawać.
Czas zdobycia funduszy: od kilku dni do kilkunastu miesięcy 
Koszty: dobry aparat, czas poświęcony na fotografowanie i obróbkę zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>